Keelestame kaasaegsete vahenditega tennise- ja squashireketeid. Samas pakume piisavas valikus erinevate omaduste ja hinnatasemega keeli.
Tihti ei pöörata keelte valikule väärilist tähelepanu. Keelte õige valik on üks olulisi komponente parima tulemuse saavutamisel nii tipptasemel kui ka harrastajal soovitud mängumõnu saamisel. Et kõik klapiks, peab keelestu ja keelestuspinge sobima kokku mängustiili, reketiraami ja ka rahakotiga. Kui soovite, aitan leida just TEILE sobiva kooskõla selles osas.
Kui “touch” hakkab kehvaks jääma, võib põhjus olla väljaveninud keeltes. Iga asi, mis pinge all seisab, nii öelda “väsib”. Nii ka reketisse pingutatud keeled. Kindlasti on enamus meist seda ka tundnud, et värskelt keelestatud reketilt lendab pall hoopis erksamalt kui vanalt. Säilitamaks püsivalt head mängutunnet, soovitavad spetsialistid keelestada reketit vähemalt iga 3-6 kuu järel isegi siis, kui keeled pole optimaalse kasutusperioodi jooksul purunenud. Vanade väsinud keelte kasutamine võib põhjustada ka käeliigeste probleeme rääkimata olematust mängutundest.
Kuidas valida reketisse keeli?
Tänapäeval on keelte pakkumine üsnagi suur ja orienteerumine sellises valikus suhteliselt raske. Keeled on väga erinevatelt tootjatelt, erinevatest materjalidest, erinevate omaduste ja hinnaga.
Kasutama peaks keeli, mis võimalikult täpselt tabaksid Teie vajadusi ja seda mõistlike kulude juures. Mõnikord pole sugugi kõige kallimad keeled Teile parim lahendus, samas liigne kokkuhoid keeltelt pole samuti mõistlik – mängutunne võib muutuda tuimaks ja põhjustada isegi käeprobleeme. Kahtlemata on kallimatel keeltel häid eriomadusi, põhiline on aga hoopis see, milliseid omadusi soovite osta teie.
Suures plaanis on nii, et mida peenem on keel, seda tundlikum ja parem mängida. Jämedam keel on vastupidavam, aga sedavõrd ka tuimem. Mitte alati pole peenikese keele kasutamine võimalik ebapiisava vastupidavuse tõttu. Samas pole ka liiga jämeda ja vastupidava keele kasutamine põhjendatud, sest liiga kaua pinge all seistes “surevad” need nagunii reketisse ära ja peab asendama uutega.
Ka keelestuspinge pole vähem oluline. Nõrgem keelestu annab rohkem võimsust, kuna pall vajub löögi ajal sügavamalt keeltesse ja energiat kantakse ajaliselt kauem pallile üle, väheneb aga samavõrd täpsus ja kontroll. Tugevam pinge suurendab täpsust ja kontrolli, aga palli kiirust peaks siis suurendama lisades löögile hoovõtu pikkust.
Eeltoodut silmas pidades ongi oluline leida siin sobiv kooskõla. Kui vajate nõu selles küsimuses ja saan abiks olla, siis võite julgelt pöörduda. Vestleme pisut ja leiame optimaalse lahenduse Teie vajadustele.
Lisainfo: +372 50 15 249 või info@tennisepood.ee